Srstnatá

Jelen sika japonský: Exotický král lesa

Jelen sika japonský je fascinujícím příkladem exotického krále lesa. Přečtěte si tento článek a dozvězte se o jeho zajímavých vlastnostech ...
Read More

Svišt horský: Skvostný tvor z českých hor

Svišt horský, malý a roztomilý tvor, je jedním ze skvostů českých hor. Tato endemická druhová forma je známá svým charakteristickým pískotem a životem ve skupinách. Jejich velké kočičí oči umocňují dojem laskavého temperamentu. Svišti jsou experti ve stavbě podzemních systémů, které jim slouží jako ochrana před přírodními nepřáteli. Díky jejich přítomnosti a rozmnožování se naše horská krajina stává ještě pestřejší a fascinující.
Read More

Jelen evropský lesní: Impozantní král českých revírů

České lesy jsou domovem pro impozantního jelena evropského, který je považován za krále revírů. Tato majestátní zvířata, s typickými parožími a elegance, jsou důležitou součástí ekosystémů České republiky. Díky aktivnímu managementu lesů se však jejich populace daří udržet stabilní, což přináší radost a obdiv všem příznivcům přírody.
Read More

Daněk skvrnitý: Vzácný návštěvník českých lesů

Daněk skvrnitý, známý také jako srnec skvrnitý, je ohrožený druh, který se vyskytuje v českých lesích. Tento půvabný zvířecí návštěvník je charakteristický svými krásnými skvrnami na srsti a elegantním skákáním. Přestože je naše krajina jeho domovem, stále čelí různým hrozbám, jako je kácení lesů a ztráta přirozeného prostředí. Je důležité chránit daněka skvrnitého a udržet jeho populaci stabilní, aby další generace měly možnost obdivovat jeho krásu.
Read More

Kočka divoká: Tichý lovec našich lesů

Kočka divoká, také známá jako rys, je záhadný tvor, který zanechává dojem neotřesitelného lovcovského talentu. Tato ohnivá šelma je domovem našich lesů a její role ve ekosystému je nepostradatelná. Pojďte s námi na cestu do světa tichých loveckých šermířů - do světa kočky divoké.
Read More

Zajíc polní: Skokan s bílým prstýnkem na uších

Zajíc polní, známý také jako skokan s bílým prstýnkem na uších, je jedním z nejrozšířenějších druhů zajíců v Evropě. Je to malý a elegantní savec s velkýma ušima a bílým límcem kolem krku. Je schopný vyskakovat do výšky až 2 metry a dosahovat rychlosti přes 70 km/h. Jeho přítomnost je důležitým ukazatelem zachovalosti a kvality přírody. Tento zajíc je zároveň populárním objektem pozorování a fotografování v přírodě.
Read More

Králik divoký: Malý dravec s velkým srdcem

Králik divoký, známý také jako stepní harpyje, je malý dravec s velkým srdcem. Tito zvířata jsou typičtí obyvatelé stepí a lesů, kde svými loveckými schopnostmi dokážou překvapit i větší kořist. Jejich vytrvalost a mrštnost jsou zásluhou jedinečného tvaru těla a ostrých drápů. I přes své divoké osobnosti jsou králici divocí velmi citliví tvorové, kteří vytvářejí pevné páry a mají výraznou komunikační dovednost. Jejich přítomnost v ekosystému je neocenitelná, neboť pomáhají udržovat rovnováhu ve stepích a zabraňují nekontrolovatelnému rozmnožování některých druhů hlodavců.
Read More

Medvěd hnědý: Vážený obyvatel našich lesů

Medvěd hnědý, největší šelma Evropy a vážený obyvatel našich lesů, představuje jedinečný druh, který je zároveň ikonou přírody. V tomto článku se podíváme na jeho životní prostředí, stravu, chování a také na současný stav populace. Zároveň se zaměříme na ochranu těchto silných a nádherných tvorů, která je klíčová pro udržení ekologické rovnováhy.
Read More

Ondatra pižmová: Tajemný břehoun v českých vodách

Ondatra pižmová, známá také jako břehoun, je fascinujícím tvorem, který obývá české vody. Tito savci mají hustou srst, plovací blány mezi prsty a dlouhý ocas. Jsou schopni se přizpůsobit jak sladkovodním, tak i brakickým prostředím. Jejich potravou jsou převážně rostliny a také drobné korýše. Ondatra pižmová má zásadní vliv na ekosystém vodních toků, ačkoli její přítomnost může být kontroverzní. Povaha těchto tvorů je tajemná a jejich životní cyklus plný neuvěřitelných adaptací.
Read More

Muflon: Král českých honiteb a jeho působivý život

Muflon je fascinujícím zvířetem, které se stalo králem českých honiteb. Jeho život je plný zajímavých faktů a působivých dovedností. Rozšířený po celé Evropě, muflon je symbolem divoké přírody a silného přežití. Přečtěte si o jeho úžasné adaptabilitě, loveckých schopnostech a unikátní hierarchii ve stádech.
Read More