Nainstalujte si prosím Flash Player.

 Zajímavosti ze světa myslivosti.

  • Uživatelům honiteb které trápí narůstající škody způsobené zvěří, doporučujeme příspěvek ze semináře „Problematiky škod působených zvěří na zemědělských plodinách" uvedený v časopise Svět myslivosti č. 5/2006 a sborník referátů dostupný na adrese: www.seminar2006.ivb.cz .  Jako poměrně účinná ochrana ( při správné aplikaci ) se ukázala látka       HUKINOL       více o problematice škod v kategorii  "Úseky myslivosti" odkaz  "Výzkum".

 

  • Zákres hranic honiteb v mapové podobě si můžete prohlédnout zde  na stránkách Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů - Brandýs nad Labem, pod odkazem - Honitby 2007.  

 

  • Daněk evropský - 230,07 bodů CIC.  Šťastný lovec pan  J. Lamoš. Daněk byl uloven v roce 2005 v oboře Chlumek, držitel AGRO Měřín, a.s., okres Žďár nad Sázavou.  Jedná se o nejsilnější trofej ČR a třetí nejsilnější trofej na světě. Trofej byla poprvé veřejně vystavena na Chovatelské přehlídce trofejí ulovené zvěře v roce 2005 okresu Žďár nad Sázavou, která se konala v dubnu 2006 ve Žďáře nad Sázavou.

Foto :   Ing. Pištěk.

Různé

  • Mapu nebo leteckou fotografii třeba i Vaší honitby si můžete prohlédnout, vytisknout nebo stáhnout na    http://www.mapy.cz/..
  • Zajímavé informace všeho druhu můžete získat na encyklopedických stránkách  www.cs.wikipedia.org .

..  matka s mláďaty